Bolu

Hayır İşleri Yapma Vakfı

VAKFIN HEDEFLERİBolu Hayır İşleri Yapma Vakfı olarak, Vakıf Senedimizin bizlere verdiği yetki ve sorumluluk doğrultusunda, İlimize ve Vakfımıza yakışır bir Huzurevi kurmak ve çalıştırmak en büyük hedeflerinden  birisidir.

       Türkiye'nin yaşlı nüfusun, toplam nüfusa oranı  %10 dur. Bu oran Bolu'da %16 dır. Yani Bolu'da yaşlı nüfus, Türkiye ortalamasının üzerindedir. Ayrıca, Türkiye'de ki Aile yaşam ortamı değişmektedir. Ataerkil düzen hemen hemen terk edilmiştir. Çocuklar evlendikten sonra yeni bir ev düzeni kurarak Anne-Babasından ayrılmaktadır. Yalnız yaşamaya başlayan yaşlı anne ve babanın yaşamı zorlaşmaktadır.

       Bunları dikkate alan Vakfımız;  yaşlılarımızı çevreden koparmadan, yalnızlıklarını hissettirmeden, mutlu bir aile ortamı içinde, ikinci baharlarını yaşama imkanı sunmayı hedeflemiştir.

       Bu amaçla meskun mahallere yakın yerlerde arsa aramalarını sürdüren Vakfımız, arsa temininden sonra proje taslağı hazır olan Huzurevi inşaatına hemen başlayacaktır.

       Huzurevi;  Yatak odası, mutfağı ile birleşmiş oturma odası, banyo ve tuvaletinin içinde olduğu odalardan oluşacaktır. Sosyal amaçlara yönelik salon, günübirlik misafirlere de hizmet verecektir.