Bolu

Hayır İşleri Yapma Vakfı

Hayırsever AranıyorBolu Hayır İşleri Yapma Vakfı tarafından yapılacak olan İKİNCİ BAHAR SOSYAL YAŞAM VE HUZUR EVİ TESİSİ için 3.000 m2 civarında arsa bağışlayacak hayırsever aranıyor.

 

Bolu Hayır İşleri Yapma Vakfı, 1978 yılında Bolunun ileri gelen 33 hayırseveri tarafından kurulmuş olup, o tarihten bugüne kadar muhtelif kişi ve kuruluşlara karşılıksız yardımlar yapmaktadır. Ülkemizdeki yaşlıların genel nüfusa oranı her geçen gün artış göstermektedir.

 

Bu oran Türkiye de %8 iken Bolu’da % 10 dur. Ata Erkil Aile yaşamımız maalesef terk edildiği için yaşlılarımızın yaşam şartları zorlaşmaktadır.

 

Bunu dikkate alan Vakfımız; her geçen gün ihtiyacı biraz daha fazla hissedilen SOSYAL YAŞAM VE HUZUR EVİ tesisi yapmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. ANCAK; Sosyal yaşam alanına uygun, meskun mahallere yakın bir yerden ücretsiz arsa temini girişimlerimizden maalesef sonuç alamadık.

 

Konu ile ilgili talebimizi; Geçmiş dönemlerdeki iki Valimize ve mevcut Valimize, İktidar Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza ve Başkan Yardımcımıza, İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerimize, Milli Eğitim Müdürümüze iletmemize ve yardım talep etmemize rağmen arsa temin edemedik.

 

Bu tesisin arsası için para harcamak istemeyen Vakfımızca, ilimize çok faydalı olacağına inandığımız girişimimizin atıl kalmaması için, hayırsever kişi veya kuruluşlara konuyu duyurarak arsa temin etmenin gayreti içindeyiz.

 

Arsa bağışlayacak kişinin ismi tesisimizin mutena bir yerine asılarak onure edilecektir. Ayrıca bu hayırsever kabul ederse, tesisimizde istediği sürece ücretsiz kalabilecektir. Tüm hayırseverlere duyrulur.